Telefon

+48 572 344 239

Godziny pracy

pon - pt 8.00 - 16.00

KUCHNIE - JAX11

Odkamieniacz PROFI preparat do odkamieniania ekspresów, czajników, zmywarek przemysłowych oraz kotłów - JAX 11

1 L - 25.22 PLN brutto / 5 L - 118.08 PLN brutto

Kod produktu: JAX 11

Zastosowanie: skoncentrowany, specjalistyczny preparat na bazie kwasów amido- i metanosulfonowego. Preparat przeznaczony jest do usuwania osadów mineralnych, takich jak kamień wodny, mleczny i piwny z każdej powierzchni (szkło, ceramika, polietylen, polipropylen, teflon, emalia). Przy twardej wodzie zapewnia utrzymanie maksymalnej wydajności maszyn i urządzeń przez długi czas. Produkt nie zawiera substancji zapachowych oraz barwników i jest całkowicie bezpieczny dla produktów spożywczych. Nie pozostawia nieprzyjemnego zapachu już po jednokrotnym wypłukaniu.

UWAGA: stosowanie preparatu przez dłuższy czas na stali zawierającej chrom może doprowadzić do powstania czarnych śladów.

ODKAMIENIACZ PROFI JAX PROFESSIONAL 11 przeznaczony jest do usuwania kamienia z urządzeń gastronomicznych (warników), czajników, żelazek, ekspresów do kawy i herbaty. Znakomicie usuwa też nalot oraz resztki wapienne z cegieł i płytek ceramicznych.

Swoje zastosowanie znajdzie między innymi w hotelach, biurach, gastronomii, obiektach branży spa & wellness, budynkach użyteczności publicznej i zakładach produkcyjnych.
Odkamieniacz JAX PROFESSIONAL 11 nie nadaje się do zastosowania w urządzeniach, których elementy zawierają znal (stop cynku i aluminium).

Sposób użycia: DZIAŁANIE ODKAMIENIACZA JAX PROFESSIONAL 11 W EKSPRESIE

Usuwa osad wapienny powstający w wyniku podgrzewania wody.
Opakowanie zawiera 1 L odkamieniacza w płynie, który wystarczy na przygotowanie 10 litrów roztworu odkamieniającego.

JAK STOSOWAĆ ODKAMIENIACZ DO EKSPRESU?

Oferowany przez nas odkamieniacz JAX PROFESSIONAL 11 rozcieńcza się z wodą tworząc przy tym roztwór odkamieniający.
Proporcje zastosowania odkamieniacza i wody uzależnione są od producenta i rodzaju ekspresu do kawy. Stosowanie się do wskazówek zawartych w instrukcji obsługi ekspresu, zapewnia bezproblemową eksploatację urządzenia i znakomity smak kawy.

Jeśli producent urządzenia nie wskazuje sposobu użycia odkamieniacza, to bezpieczna i skuteczna jest następująca receptura:
do pół litra wody wlać 50 ml odkamieniacza JAX PROFESSIONAL 11. Taki roztwór jest gotowy do użycia.
Dla dużej zawartości osadu nie zaleca się zwiększania stężenia, lepiej jest czynność powtórzyć.

Czyszczenie warników - należy wlać niewielką ilość płynu przykrywając dno i rozprowadzić gąbką po ściankach urządzenia, następnie wypłukać czystą wodą.

Do usuwania resztek zaprawy i wykwitów na płytkach oraz cegłach przygotować 15–30% roztwór (150–300 ml płynu uzupełnić wodą do 1 l), następnie czyścić miękką szczoteczką i wypłukać czyszczoną powierzchnię czystą wodą.

pH <2

Dostępne opakowania:
1 L / 5 L - w sprzedaży standardowej


Zamów produkt